YÜKLENİYOR

Type to search

Kaygı Halkaları – stresi yönetmeye gerçekten yardımcı oluyor mu?

Akıl sağlığı Sağlık A-Z

Kaygı Halkaları – stresi yönetmeye gerçekten yardımcı oluyor mu?

Paylaş


Bu kendi kendine yatıştırıcı mücevher, stresli durumlarla başa çıkmanıza yardımcı olabilir.
Popüler bir TikTok trendi olan kaygı yüzükleri, gergin veya panik hissedenlere yardımcı olmak için tasarlanmış takılardır.
Önemli bir işe giriş konusunda endişeli misiniz veya ev satın almak veya bebek sahibi olmak gibi büyük yaşam değişiklikleri konusunda stres mi yaşıyorsunuz? Kaygı hayatımızın farklı dönemlerinde bizi etkiler. Konsantre olmakta zorluk çekebilir, terleyebilir veya çarpıntı yaşayabilir ve uyumakta zorluk çekebilirsiniz.

Anksiyete bozuklukları, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 40 milyon Amerikalıyı etkileyen en yaygın zihinsel sağlık koşullarıdır.

Anksiyete Yüzüğü nedir?

Anksiyete yüzükleri aslında parmağınıza takabileceğiniz yüzüklerdir.

Yüzük üzerinde yuvarlanan boncuklar olabilir. Veya orta bandı parmağınızla veya baş parmağınızla hareket ettirirseniz bandın içinde dönecek olan bir bant vardır. Kendini yatıştırmaya yardımcı olur.

Tüm farklı türde kaygı halkalarını çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Çeşitli metallerde, tasarımlarda ve özelleştirmelerde mevcuttur. Ancak doktorlar, beğendiğiniz bir seçenek bulmanızı önerir.

Size kim olduğunuzu söyleyen bir şey satın alın. Ruhunuzla rezonansa giren bir şey bulun.

İlk olarak TikTok’ta ortaya çıktı Anksiyete Yüzüğü, sosyal medya uygulaması TikTok’ta bir hit. İçerik oluşturucular, daha sağlıklı bir yaşam sürmeye yönelik ipuçlarını, tavsiyeleri ve ipuçlarını sürekli olarak paylaşıyor.

TikTok’taki her şey etkili değildir, bu nedenle sosyal medyada gördüklerinizi denemeden önce doktorunuza danışabilirsiniz.

Kaygı halkaları nasıl çalışır?

Anksiyete halkalarının kullanımı kolaydır. Sadece bir parmağınıza koyun ve endişeli hissettiğinizde boncukları yuvarlamaya veya bandı bükmeye odaklanın.

Yaptığınız her şey, yardım etmek için yapabileceğiniz şeyler hakkında endişelenmenizi engeller. Bu, zihninizi kanalize edebileceğiniz bir topraklama tekniğidir.

Kaygıyı yönetmeye yardımcı oluyorlar mı? Akıl sağlığı araç kutunuza harika bir ektir, ancak endişenizi yönetmenin başka yollarını bulmanız gerekebilir.

Kaygı, mantığımızın ötesine geçtiğinde, bir sorun haline gelir. Mali durumunuz, işiniz veya aileniz hakkında zihinsel ve fiziksel sağlığınızı etkileyebilecek kadar endişeli olabilirsiniz.

Fobilere dönüşebilen farklı kaygı türlerimiz olabilir. Genel kaygıya dönüşebilir ve kaygının nereden geldiğini tam olarak bilemeyiz ama durumun gerektirdiğinden fazlasıdır.

Bu nedenle, endişe halkaları bu stresli zamanlarda sizi sakinleştirebilirken, daha fazla yardıma ihtiyacınız olabilir.

Anksiyete halkaları bir tedavi değildir. Bir terapist veya doktorla konuşmalısınız.

Kaygı ve Stres Çarkları

Stres çarkının kuzeni olan kaygı halkası, ortasında bilyeli bir oyuncak olup, kullanıcının nesneleri parmakları arasında döndürmesine olanak tanır.

Bu iki programın amacı, ona neden olan düşüncelere, görevlere veya durumlara odaklanmanıza izin vererek kaygıyı hafifletmeye yardımcı olmaktır.

Peki biri diğerinden daha mı iyi?

Bu kişiden kişiye değişir.

Anksiyete halkaları estetik olarak daha iyi bir seçim olabilir. Yüzükler hakkında endişelenmek sizi gizli tutabilir. Kimse ne yaptığınızı bilmiyor.

Anksiyete yüzüğünüzü gizlice takabileceğiniz profesyonel veya kişisel durumlarda olabilir. Bununla birlikte, stres çarklarını gizlemek biraz zordur ve diğer insanların onları neden kullandığınızla ilgili sorularını duyabilirsiniz.

Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü konusunda endişelenebilirsiniz. Endişelenmek, kaygınızı çözmekten çok artırır.

Kaygıyı Yönetmenin Diğer Yolları

Kaygıyı hafifletmeye yardımcı olmanın birçok yolu vardır. İşte dikkate alınması gereken bazı teknikler:

Meditasyon: Yavaşlamak ve bir nesneye veya düşünceye odaklanmak zihninizi temizlemenize yardımcı olabilir. Yoga da iyi bir seçenektir.
Egzersiz: Dışarıda sadece 10 dakikalık bir yürüyüş işe yarayacaktır. Egzersiz, odaklanmanıza yardımcı olduğu için kaygıyı yönetmek için harikadır.
Derin Nefes Alma: Birçok derin nefes alma tekniği vardır.
Sosyalleşin: Arkadaşlarınızın ve ailenizin sizi dinlemesinin ve yaşadıklarınızla empati kurmasının önemli olduğunu söylüyor.
Kişisel Bakım: Kendinize odaklanmak için zaman ayırın. Kendinizi iyi hissettirecek bir şey bulun.

Unutmayın, doktorunuzla tartışabileceğiniz bazı seçenekler vardır. Anksiyete bozuklukları ile uğraşırken ilaçlar ve terapi çok yardımcı olabilir.

Kaygınız çok şiddetliyse ve çalışamıyorsanız, ilaca ihtiyacınız olabilir. Ayrıca kaygılarımızın kalbine inebilmemiz için düşüncelerimize meydan okumamıza yardımcı olabilecek bilişsel davranışçı terapi de vardır.

Yorum birak

Your email address will not be published. Required fields are marked *