YÜKLENİYOR

Type to search

Aloe vera suyu içmenin faydaları

Genel

Aloe vera suyu içmenin faydaları

Paylaş
aloe vera

Düşük kalorili, düşük şekerli bu içeceğin 6 büyük faydası;

Aloe vera, güneş yanıklarını yatıştırmanın en iyi yollarından biri olarak bilinir. Jel formundaki yapışkan madde, sıcak cilt üzerinde serinletici bir balsam gibi hissedilir.

Ama aloe veranın tek süper gücü bu değil. Aloe vera dikkat çekmeyen bir bitkidir. Aslında o kadar özel görünmüyor, ancak birçok faydası olabilir.

İster inanın ister inanmayın, aloe vera suyu içmenin vücudunuz için birçok faydası vardır.

Aloe suyu nedir?

Aloe vera suyu yapmak çok basit bir işlemdir. Sağlıklı, olgun bir aloe vera bitkisinden birkaç yaprak toplayarak başlayın. Onları yastık olarak düşünün – yapraklar sadece tüy değil, jel dolgulu bir yastıktır.

Ardından yaprakları dikkatlice kesin. Gördüğünüz jeli alın ve suyla karıştırın. Artık lezzetli aloe vera suyunu yudumlayabilirsiniz.

Bu basit içeceğin sağlığa bu kadar çok faydası olduğuna inanmak zor. Aloe bazlı losyonların aksine, aloe vera suyunun etkileri kimyasallar, kokular veya diğer maddelerle seyreltilmez.

Aloe vera suyu tek başına da etkilidir. Özelliklere bakıyorsak, meyve suyundan topikal kullanımdan daha fazlasını elde edeceksiniz.

Aloe Vera Suyu Faydaları

İlk olarak, aloe vera suyu antioksidanlar veya diyabet ve kalp hastalığı gibi hastalıklara yakalanma şansınızı azaltmaya yardımcı olan maddeler içerir. Ancak aloe vera suyunun sunduğu faydalar önlemenin ötesine geçer.

Düşük kalorili, düşük şekerli seçenekler

Normal meyve suyu her zaman sağlıklı değildir. Yeni başlayanlar için, herkesin yüksek oranda gerçek meyvesi yoktur. Birçoğu ayrıca şeker içerir. Ancak aloe vera suyu sağlıklı bir seçenektir. Bir bardak, bir porsiyon, yüksek protein, yağ veya karbonhidrat içermez, sadece sekiz kaloriye sahiptir ve şeker oranı düşüktür. Kendi başına içebilir veya bir smoothie’ye ekleyebilirsiniz.

Cildi temizlemeye yardımcı olur

Sezgisel görünebilir, ancak genellikle dehidrasyondan dolayı kopmalar yaşarsınız. Sonuç olarak, cildiniz daha fazla yağ üretir ve bu da sivilcelere neden olabilir. Aloe vera suyu içerseniz, su içersiniz. Bu, cildinize ekstra nem verecek ve böylece kırılma olasılığını azaltacaktır.

Kabızlığı gidermek

Kabızsanız, iyi haber. Aloe vera suyunun dokusu, özellikle daha yumuşak hale getirerek kakanın kıvamını etkiler.

Mide Yanmasını Azaltın. Mide asidi yemek borusuna ulaştığında mide ekşimesi oluşur. Aloe vera suyu midede mide ekşimesine neden olan asidin bir kısmını rahatlatabilir.

Göz sağlığını koruyun.

Aloe vera suyu, turuncu ve sarı sebze ve meyvelerde yaygın olarak bulunan bir antioksidan olan beta-karoten bakımından zengindir. Vücudunuz beta karoteni genel göz sağlığı ile ilişkili bir vitamin olan A vitaminine dönüştürür.

Bazı vitamin ve minerallerin alımını artırın.

Örneğin, aloe vera suyu, kalsiyum ve magnezyumun yanı sıra bağışıklık fonksiyonunu destekleyen çok işlevli bir vitamin olan C vitamini içerir. Kas ağrısı olan birçok insanda genellikle kalsiyum ve magnezyum düşüktür. Aloe vera suyu içmek onları yenileyebilir. “

Ne Kadar Aloe Vera Suyu İçmelisiniz?

Lezzetli olan her şeyde olduğu gibi, aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Günde bir bardak aloe vera suyu iyi bir sınırdır. Daha fazla içmek size daha fazla fayda sağlamayacaktır.

Ayrıca vücudunuzun buna nasıl tahammül ettiğini görmek için önce az miktarda aloe vera suyu içmelisiniz. Ne zaman ani bir değişiklik olsa vücudunuz “Ne oldu?” diyecek. “Yavaş başlamalısın çünkü vücudun aloe vera suyuna nasıl tepki vereceğini gerçekten bilmiyoruz.”

Aloe vera suyu içmeye karar verdiğinizde bu adımı neden attığınıza da karar vermelisiniz. İstediğiniz sonuç nedir? Bazı insanlar sağlıklı olmak ister, ama bu ne anlama geliyor? Bazı insanlar, ‘Antioksidanlar açısından zengindir. C vitamini, A vitamini, beta-karoten ve her türlü iyi maddeye sahiptir. Bunu içmek istiyorum.

Her gün aloe vera suyu içebilir misin?

Aloe vera suyunun her gün içilmesinin güvenli olduğunu söyledi. Ancak çok fazla içmek kramplara veya ishale neden olabilir. Bu elektrolit dengesizliklerine yol açabilir. Bu gastrointestinal semptomlarınız varsa, muhtemelen gün aşırı veya üç günde bir aloe vera suyu içmelisiniz.

Aloe vera suyu içmek istiyorsanız, kendinizi kontrol etmek ve başlangıçta nasıl hissettiğinizi kaydetmek en iyisidir. Birkaç hafta boyunca her gün alıyorsanız ve herhangi bir fayda görmüyorsanız, yapmayın. Size faydası yoksa vücudunuza fazladan bir şey vermeyin.

İlk olarak, herhangi bir büyük değişiklik yapmadan önce doktorunuza danışmanız da iyi bir fikirdir. Farklı bir yöntem denediğinizde doktorunuza söyleyiniz. Ani karın kramplarınız varsa ve nedenini bilmiyorsanız, aloe vera suyu iyi olabilir. Ne olduğunun farkında bile olmayabilirsiniz.

İnsanlar, bir şey doğalsa istediğiniz kadar alabileceğinizi düşünür, ancak bir şeyin doğal olması, zararlı yan etkileri olmayacağı anlamına gelmez. “

Foto : Closeup view of aloe vera slice with juice created by AntonMatyukha

Etiketler:

Yorum birak

Your email address will not be published. Required fields are marked *