YÜKLENİYOR

Type to search

Neden grip sezonu öncesi aşı olmak önemlidir?

Çocuk Sağlığı Sağlıklı Yaşam

Neden grip sezonu öncesi aşı olmak önemlidir?

Paylaş

American Academy Pediatrisine göre,grip sezonu Kasım ayında kendini gösterir.Bu sebeple de Ekim sonlarında kendinizin ve ailenizin grip aşısı olduğundan emin olmanız daha iyi sonuçlara yol açar.

Uzmanlar çocukların olabildiğince erken aşılanmasının önemli olduğunu, çünkü vücudun koruyucu bir bağışıklık yanıtı geliştirmesinin dört hafta kadar sürdüğünü söylüyor.

Ebeveynler çocuklarının bağışıklıklarını arttırmak için zamanın önemli olduğunu anlamaları gerekir ki çocuklarını gripten koruyabilsinler.

Her yıl BİR grip aşısı.

Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) çocuklar ve gençler de dahil olmak üzere 6 aylık bebekler ve daha yaşlı herkes için yıllık mevsimlik grip aşısı önerir.

Çoğu aileye göre her sene grip aşısı olmak gerekli değildir ama uzmanlara göre her sene grip aşısı olmak önemlidir.

Uzmanlara göre grip virüsü sürekli kendini değiştirerek veya yeni türlerle karşımıza çıkar bu yüzden her sene yapılan aşı, vücutta farklılık gösterir.

Grip tehlikeli olabilir

Uzmanlara göre her yıl Kasım ve Nisan ayları arasında görünen solunum virüsleri, gripler çok tehlikelidir. Bu gripler Amerika Birleşik Devletleri’nde genel olarak ölümlerin en bulaşıcı nedenlerinden biridir.

Grip çocukların okullarını aksatmasına tam neden olmasa da çocuk virüsü yine de sayısız kişiye yayılabilir hatta bazıları görülenin üstünde hastalanabilir.

Uzmanlar, ebeveynlerin grip aşısı olmanın bir çocuğu yılın bu zamanında yayılan yüzlerce diğer viral enfeksiyondan korumadığını bilmelerinin de önemli olduğunu söylüyor.

Uzmanlar, bazı ebeveynlerin”Çocuğumun grip aşısı var ama hala hasta oluyor”cümlelerine karşılık çocuklar hasta olabilirler bunun garantisinin olmadığını söylüyor.Ateş,öksürük ve burun akıntısı belirtileri görülen aynı 100 isimsiz virüsün olduğunu da ekliyorlar.

Etiketler:

You Might also Like

Yorum birak

Your email address will not be published. Required fields are marked *